Sporda Gönüllülük ve Organizasyonlar

 

Gönüllülük, bireylerin toplumsal sorumluluk anlayışıyla, çıkar gözetmeksizin, bilgi, zaman, beceri, deneyim ve kaynaklarını kullanarak kendi özgür iradeleriyle gönüllü olarak görev almalarıdır. Bu amaçla   gerçekleştirlen organizasyonlara son yıllarda ülkemizde gönüllük kavramı epey yol almıştır.

2012 yılında gerçekleştirilen İAAF Salon Atletizm Dünya Şampiyonasında başlayan spor organizasyonlarında gönüllü ekiplerin görevlendirmesi büyük bir ivme kazanarak Ulasal ve Uluslararası şampiyonalarda gönüllü kavramını doğurmuştur. Türkiye'de  her üniversiteden her bölümden üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiği gönüllü organizasyonları öğrencilerin mesleki hayatlarında kullanabilecekleri tecrübeleri yaşamasını sağlamakla birlilte, iş hayatına başlangıçta özgeçmişlerine değer katmaktadır.

 

Ekip çalışması ve profesyonel organizasyonlarda görev aldıklarını gösteren gönüllü olarak görev aldı sertifikaları iş başvurularında adaylar arasında fark yaratmaktadır.

Yurtdışında öğrenim görmek için burs kazanma şansını elde eden bir çok kişi gönüllü organizasyonlarına katılarak belge almaya çalışmaktadır.

ır.

 

Sizde eğlenceli ve mesleki tecrübe dolu anlar yaşamak için en yakın spor organizasyona gönüllü olarak başvurun

Spor Organizasyonlarında Gönüllü olmak için organizasyona özel  yayınlanan başvuru formlarını doldurarak aramıza katılabilirsiniz​

 

  • Tweter
  • Instagram

#sporgönüllüleri

2011- 2020 Tüm hakları Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneğine aittir.